Projektowanie ogrodów

Projektowaniem ogrodów zajmuje się od 15 lat. Na początku traktowałam to jako fajną rozrywkę. Patrzyłam na projekt okiem plastyka - wymyślałam jak powinna wyglądać posadzona w danym miejscu roślina (jaki powinna mieć pokrój, kolor liści, kolor kwiatów), a o pomoc co to może być prosiłam ogrodnika... Projektowanie ogrodów wciągnęło mnie do tego stopnia, że postanowiłam poszerzyć swoją wiedzę i zamiast planowanej wcześniej architektury wnętrz wybrałam studia ogrodnicze, aby móc samodzielnie tworzyć ogrody od początku do końca.
Do każdego projektu podchodzę bardzo indywidualnie. Staram się jak najlepiej poznać i zrozumieć potrzeby właściciela ogrodu i wychodzę im na przeciw. Przed rozpoczęciem projektowania umawiam się na dłuższe spotkanie, na którym przedstawiam katalogi roślin, tak, aby móc wybrać rośliny, które szczególnie się spodobają, i jeśli tylko warunki w miejscu, w którym ma powstać ogród, na to pozwalają, wkomponowuję wybrane rośliny w projekt.
Po przygotowaniu wstępnej koncepcji, konsultuje efekty swojej pracy z właścicielem, nanoszę ewentualne zmiany i wtedy dopracowuję już ostateczny projekt wymarzonego ogrodu.